• Wpisy Losowe

  • Przemyślane wnętrze domu

   Kiedy chodzi o wyposażenie naszych przestrzeni mieszkalnych, coraz częściej decydujemy się na współpracę ze specjalistami z dziedziny aranżacji i architektury wnętrz. Jest to już nie tylko doskonały pomysł kiedy nie wiemy co zmieniać aby klimat domu stał się bardziej przytulny, jest to dla wielkiej części …
  • Płytki w domu

   Jednym z decydujących elementów w zakresie wystroju wnętrz są płytki. Bardzo ostatnio modne, znajdują swoje zastosowanie już nie tylko w łazience, ale również w kuchni czy nawet w salonie. W trendach łącznie jest płytek z panelami, co, o dziwo, daje zaskakujący, ale ciekawy efekt.
  • Domowe biuro

   Życie zawodowe może być bardzo męczące, tym bardziej jeśli trzeba dzielić swój czas między domem a pracą. Więc jeśli jest taka możliwość, warto pomyśleć o pracy wykonywanej w zaciszu domowym. Do tego jednak, koniecznie potrzebny jest gabinet, czy inaczej mówiąc domowe biuro. Takie pomieszczenie musi …

Masz wątpliwości i zastanawiasz się, dlaczego masz trądzik? Poszukajmy odpowiedzi! Trądzik to choroba, która dotyka nie tylko nastolatków. W sytuacjach, gdy pojawią się pierwsze objawy trądziku, powinniśmy zacząć od domowych sposobów, które są mniej inwazyjne niż leki czy drogeryjne kosmetyki.

 

Sposoby na walkę z trądzikiem naszych babć

Już nasze babcie znały ogromną ilość sposobów na walkę z uciążliwym trądzikiem. Obecnie naprawdę mało osób wie o tych wspaniałych metodach. Zwykłe produkty, które można znaleźć w każdym domu, mogą się okazać naprawdę zbawienne. Do najpopularniejszych z nich należą między innymi:

 • Cebula

Posiada ona liczne właściwości, których głównym zadaniem jest chronić nas przed stanami zapalnymi skóry. Należy spożywać ogromną ilość cebuli w codziennej diecie, a mianowicie dodawać ją do sałatek, kanapek czy zup. Bardzo dobre działanie na naszą skórę może mieć również maseczka sporządzona z cebuli.

 • Drożdże

To naprawdę popularny w leczeniu trądziku produkt. Najczęściej używany jest w formie maseczki, której przygotowanie polega na zmieszaniu drożdży z ciepłą wodą. Całość ma przypominać papkę, którą należy nałożyć na miejsce, gdzie pojawia się trądzik.

 • Soda oczyszczona

Jak wiemy, soda ma działanie wysuszające i złuszczające. Mieszając ją z wodą, tworzy się papkę, którą wystarczy nanieść na skórę. Po usunięciu maseczki ciepłą wodą konieczne jest nawilżenie skóry.

Jak widać, nawet produkty codziennego użytku, które znajdują się w każdej kuchni, mogą mieć zbawienny wpływ na naszą cerę i pomóc w pozbyciu się trądziku.

Na ciekawym blogu  https://www.moment.pl/blog/ znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i problemy, z którymi zmagasz się każdego dnia.

Comments are closed.